Lees meer
In opdracht van de provincie Flevoland hebben we een rotonde gerealiseerd ter plaatse van de T-splitsing Muntweg-Kuinderweg. De werkzaamheden startten in juni 2019 en duurden tot eind oktober.
Door het groeiende verkeer zorgde de T-splitsing voor steeds meer oponthoud. De rotonde verbetert de doorstroming tussen de A6 en bedrijventerrein De Munt, Steenwijkerland en Weststellingwerf. Bovendien is een rotonde een verkeersveilige oplossing. Er is al een aansluiting gerealiseerd voor het industrieterrein van de gemeente dat nog ontwikkeld wordt.
De rotonde is gemaakt van beton en daarmee de eerste betonnen rotonde die de provincie heeft laten aanleggen. Ook de aansluitende asfaltfietspaden zijn vervangen door beton. Door de rotonde volledig te voorzien van wapening was het niet nodig uitzetvoegen te maken. Hierdoor is de rotonde onderhoudsarm.
Na het frezen van het asfaltfietspad is het beton aangebracht. Op deze manier hoefden we bijna geen materiaal af te voeren: een duurzame oplossing!
We legden de rotonde buiten de bestaande wegen aan. In één weekend zijn deze wegen aangesloten op de nieuwe rotonde. Hierdoor beperkten we de overlast voor de omgeving.
Beton rotonde | 1200 m² |
Wapening | 32.000 kg |
Beton fietspad | 3400 m² |
Beton overrijdbare strook | 250 m² |
Asfaltverharding aansluitingen | 1200 ton |